Velké stropné svietidlá

Veľké stropné svietidlá nie sú len zdroj svetla, ale odrážajú aj štýl vášho domova alebo komerčných priestorov. Výberu stropného lustra na zavesenie by ste mali venovať špeciálnu pozornosť, pretože sa vo väčšine prípadov stane dominantou miestnosti. Závesné svetlo je priamo predurčené na vytvorenie atmosféry so silným charakterom. Veľké stropné svietidlá sú vyhľadávanou súčasťou pre interiérov, ale aj vonkajších priestorov. V našej ponuke nájdete veľké závesné svietidlá so zameraním na jedinečný dizajn a mimoriadnu kvalitu spracovania. Vyberte tie najlepšie závesné stropné svetlá do vášho priestoru.

14 položiek celkom
Luster pavúk Spider s dvoma betónovými tienidlami
od 110,17 € bez DPH
od 132,20 €
Kód: SPM2TISERD22DCSPAC
Luster pavúk Spider s tromi drôtenými tienidlami
od 140,51 € bez DPH
od 168,61 €
+ ďalšie
Kód: SPM3VNRZ27DCGPAM
Luster pavúk Spider Wood so štyrmi objímkami E27
od 126,10 € bez DPH
od 151,32 €
Kód: SPL114RN06DCGL
Luster pavúk Spider Metal s piatimi objímkami E27
od 139,66 € bez DPH
od 167,59 €
Kód: SPMDCS01VN5RN03TERP
Luster pavúk Spider Color so šiestimi objímkami E27
od 283,39 € bez DPH
od 340,07 €
Kód: SPC136RM04
Luster pavúk Spider Metal so šiestimi objímkami E27
od 165,09 € bez DPH
od 198,11 €
Kód: SPMDCS01VN6RN03TERP
Luster pavúk Spider Metal so siedmimi objímkami E27
od 190,17 € bez DPH
od 228,20 €
Kód: SPMDCS01VN7RN03TERP

Pre aký typ osvetlenia sú veľké stropné svietidlá vhodné?

Veľké závesné svetlá sú spravidla dominantou každého priestoru, ktorého sú súčasťou. Visiace svietidlá na lanku zvesené v priestore zaujmú široké publikum aj všetky kreatívne duše. Vytvára jedinečnú charakteristickú a mnohokrát aj nezameniteľnú atmosféru. Veľké stropné svietidlá môžu byť použité pre centrálne osvetlenie miestnosti alebo ako dekoračný prvok dekoratívneho osvetlenia. Všetko závisí od konkrétneho typu lustra, jeho funkcií a samozrejme tiež od charakteru a veľkosti miestnosti, v ktorej je nainštalovaný.

V akom štýle veľké závesné svietidlá ponúkame?

V našej ponuke nájdete svietidlá mnohých štýlov a prevedení. Každý priestor kde bude vybrané svietidlo umiestnené má svoje špecifiká. Pre veľké svietidlá do izby sa hodí moderný dizajn s veľkou intenzitou osvetlenia. Pre obývacie priestory odporúčame luxusné svietidlá retro, vintage, industriálneho alebo minimalistického štýlu. Veľké svietidlá do kuchyne by mali vytvoriť dostatok osvetlenia. Naopak veľké svietidlá do spálne, by mali vedieť navodiť príjemnú relaxačnú atmosféru napríklad funkciou stmievania alebo zmenou chromatickosti osvetlenia. Vyberte si svietidlá so silným charakterom:

Rovnako ponuka materiálov, z ktorých sú závesné svietidlá vyrobené je veľmi pestrá. Ide o prvotriednu selekciu prémiových materiálov pre dokonalý vzhľad. Veľmi obľúbené sú:

a ďalej závesné svietidlá potiahnuté kožou. Obšitie komponentov lampy je tu úplne ručnou prácou v dokonalej kvalite a remeselnom spracovaní. Vintage alebo retro štýl osvetlenia nemôže mať v tomto podaní dokonalejšiu podobu.

Pre aké miestnosti sú Veľké stropné svietidlá vhodné?

Veľké závesné svietidlá rozdeľujeme okrem iného na interiérové a vonkajšie. Podľa svojich špecifických vlastností využívame závesné svetlá do interiéru predovšetkým ako:

  • Veľké stropné svietidlá do haly
  • Veľké stropné svietidlá do obývačky
  • Veľké stropné svietidlá do zasadacej miestnosti
  • Veľké stropné svietidlá nad jedálenský stôl

Každý priestor má svoje špecifiká. Pre svietidlá do izby sa hodí moderný dizajn s veľkou intenzitou osvetlenia. Pre obývacie priestory odporúčame luxusné svietidlá retro, vintage, industriálneho alebo minimalistického štýlu. svietidlá do kuchyne by mali vytvoriť dostatok osvetlenia. Naopak svietidlá do spálne, by mali vedieť navodiť príjemnú relaxačnú atmosféru napríklad funkciou stmievania alebo zmenou chromatickosti osvetlenia.

vonkajšie svietidlá využívame ako:

  • Veľké stropné svietidlá na osvetlenie pergoly
  • Veľké stropné svietidlá na osvetlenie terasy
  • Veľké stropné svietidlá na osvetlenie altánku

Pre vonkajšie svetlá je dôležité, aby jeho kvalita spracovania vrátane vodeodolnosti bola na mimoriadnej úrovni. Bezpečnosť prevádzky za všetkých poveternostných podmienok prvoradou prioritou svietidiel z našej ponuky.

Akú chromatickosť pre závesné stropné svietidlá zvoliť?

Pri výbere závesných stropných svietidiel budete pravdepodobne vyberať z niekoľkých možností. Jednou z nich je aj správne zvolená chromatickosť. Buď sú svetlá vybavené priamo LED technológiou, alebo je možné ich osadiť LED žiarovkami. Pre oba svetelné zdroje platia nižšie uvedené informácie. Veľké stropné svietidlá je možné zakúpiť v niekoľkých farbách svetla:

  • teplá biela (2700-3000K) - Táto farba svetla zodpovedá klasickej žiarovke. Farba je žltkastá a hodí sa do kľudových zón.
  • denná biela (4000-4500K) - Neutrálna žltobiela farba sa vyznačuje príjemnou ostrosťou. Je vhodná do kancelárskych priestorov, kuchýň, kúpeľní, chodieb.
  • studená biela (6000-6500K) - Do obytných interiérov pre prisadené stropné led svietidlá túto farbu svetla príliš neodporúčame. Ide o modrobiely odtieň.

Uvedené informácie je možné brať ako odporúčanie. Vnímanie chromatickosti a intenzity osvetlenia lustra je veľmi subjektívne. Vždy odporúčame uvedené chromatickosti osvetlenia zvoliť aj s prihliadnutím na subjektívne vnímanie svetla.

Aké funkcie prináša Veľké stropné svietidlá?

Závesný luster ponúka množstvo skvelých vlastností. Vybrané svietidlá je možné stmievať, upravovať chromatickosť alebo ovládať pomocou diaľkového ovládania. Stmievateľné veľké stropné svietidlá umožňujú úpravu intenzity osvetlenia pomocou riadiaceho protokolu DALI, 0-10V, alebo fázového stmievania-TRIAK. Úprava chromatičnosti je charakteristickou vlastnosťou pre veľké stropné svietidlá s diaľkovým ovládačom vybavený LED technológiou. Pomocou diaľkového ovládania je ďalej možné upraviť intenzitu osvetlenia alebo programovať funkcie.

A pýtate sa aj ako pripojiť a zavesiť veľké stropné svietidlo?

Aj tu máme pár odporúčaní. Začneme zvesením veľkého lustra v priestore. Výhodou závesných svietidiel je možnosť voľby výšky zvesenia lustra v priestore. Takmer všetky veľké stropné svietidlá z našej ponuky umožňujú individuálnu reguláciu výšky jednoduchým posunutím napájacieho kábla a závesného lanka v stropnej rozete lustra. Pripojenie lustra na elektrický vývod na strope alebo stene je jednoduchou záležitosťou. Prepojenie sa vykonáva pomocou prepojovacej svorkovnice alebo WAGO svoriek.

Záverom pár odporúčaní ako správne vybrať veľké stropné svietidlo?

U svietidiel platí otrepaná fráza "na veľkosti záleží". Je dôležité zvoliť dostatočne výkonné svietidlo v pomere k veľkosti miestnosti. Nemenej dôležitá je aj veľkosť svietidla a smer osvetlenia. Veľkú úlohu pri svietidlách zohrávajú napríklad tienidlá. Veľmi dobre plnia dekoratívny charakter osvetlenia, ale výrazným spôsobom znižujú svetelný výkon. Tieto a mnohé ďalšie fakty je potrebné brať pri výbere svietidiel do úvahy. Prípadne odporúčame poradiť sa s odborníkom - predajcom.