Vonkajšie nástenné svietidlá

Vonkajšie nástenné svietidlá sú obľúbenou súčasťou vonkajšieho osvetlenia už mnoho desiatok rokov. Či už sa jedná o nástenné svetlá, lampičky, alebo vonkajšie lampy na stenu vždy sa jedná dekoratívne svietidlá v jedinečnom dizajne so zvýšenou ochranou krytia proti vode, dažďu a ďalším poveternostným vplyvom. Vonkajšie nástenné svietidlá bezpečne odolajú celoročnej prevádzke. Preto sú vhodné na osvetlenie záhrady, altánku, pergoly, alebo tiež cesty a chodníka okolo domu. Odporúčame ich aj pre osvetlenie fasády, alebo pre orientačné osvetlenie v priestore. V našej ponuke nájdete celý rad svietidiel jedinečných vlastností, nezameniteľného štýlu a silného charakteru. Špecialitou nášho sortimentu môžu byť vonkajšie nástenné svietidlá systému osvetlenia EIVA IP65. Toto dizajnové vonkajšie osvetlenie je patentovaným produktom. Rovnako nositeľom radu certifikácií a ocenení za kvalitu spracovania. Naše vonkajšie nástenné svetlá sú vo väčšine prípadov vyrobené Made in Italy a to od prvotného návrhu vzhľadu po koncovú produkciu a zostavenie. Vyberte si zo širokej ponuky produktov vášho favorita.

9 položiek celkom
Vonkajšia nástenná lampa s ramenom Fermaluce EIVA E27 pre tienidlo - IP65
+ ďalšie
Kód: APE2NEPER
Vonkajšie nástenné svietidlo Fermaluce EIVA E27 s tienidlom Swing - IP65 Kód: APE2NEPAM13VNO
Vonkajšia nástenná lampa s kĺbom Fermaluce EIVA ELEGANT E27 - IP65 Kód: APE2TBSBI
Vonkajšia nástenná lampa s kĺbom Fermaluce EIVA E27 pre tienidlo - IP65
+ ďalšie
Kód: APE2TBSNEPER
Vonkajšie nástenné svietidlo Fermaluce EIVA E27 s tienidlom Diamant - IP65
+ ďalšie
Kód: APE2TBSNEPAM05VN
Vonkajšie nástenné svietidlo Fermaluce EIVA E27 s tienidlom Drop - IP65
+ ďalšie
Kód: APE2TBSNEPAM06VN

Čo znamená krytie IP pre nástenné svietidlá?

Nároky na vonkajšie nástenné svietidlá sú v mnohých smeroch vyššie ako pri svietidlách do interiéru. IP krytie pre nástenné vonkajšie svetlá udáva odolnosť proti vniknutiu prachu a vody do svietidla. jednoducho jeho odolnosť proti vetru, dažďu, snehu, mrazu a ďalším poveternostným vplyvom. Podrobne jednotlivé triedy krytia vysvetľujeme v článku "Čo udáva parameter IP krytia". Všeobecne je možné pre nástenné vonkajšie svietidlá odporučiť triedu krytia IP65 a vyššiu.

Aké ďalšie charakteristické vlastnosti môžu mať nástenné vonkajšie svietidlá?

Je to otočný, flexibilný alebo ohybný kĺb, vďaka ktorému sa nástenné svietidlá plne prispôsobia vašim potrebám. Veľmi obľúbené sú aj nástenné svietidlá so senzorom pohybu alebo na diaľkové ovládanie. Solárne vonkajšie svietidlá sú stále viac v obľube, predovšetkým pre svoju hospodárnosť. Medzi žiadané funkcie vonkajšieho osvetlenia patria aj stmievateľné vonkajšie svetlá. Tie dokážu nastaviteľnou intenzitou osvetlenia presne vystihnúť náladu a požiadavky na svetelný komfort.

Pre aký druh osvetlenia sa vonkajšie nástenné svietidlá hodia?

Vonkajšie nástenné svietidlá dodajú charizmatickú atmosféru najmä ako pre:

  • Nástenné osvetlenie fasády
  • Nástenné svetlenie balkóna
  • Nástenné osvetlenie do altánku

Svoje miesto však nájdu aj pri mimoriadnych oslavách a udalostiach na osvetlenie záhrady alebo terasy.

Akú chromatickosť pre vonkajšie nástenné svetlá zvoliť?

Vonkajšie svietidlá na stenu je možné zakúpiť v niekoľkých farbách svetla. Viac sa o farbe svetla dočítate v našom článku "Teplota farby svetla pri LED svietidlách (teplota chromatickosti)".

  • teplá biela (2700-3000K) - Táto farba svetla zodpovedá klasickej žiarovke. Farba svetla je žltkastá a hodí sa do pokojových zón.
  • denná biela (4000-4500K) - Neutrálna žltobiela farba sa vyznačuje príjemnou ostrosťou. Pre vonkajšie osvetlenie je taktiež vhodná. Využili by sme ju napríklad na osvetlenie príjazdovej alebo prístupovej cesty.
  • studená biela (6000-6500K) - Ide o modrobiely odtieň. Veľmi často sa využíva na vonkajšie reflektory, pouličné osvetlenie.