Nástenné svetlá

Nástenné svetlá sú obľúbenou súčasťou interiérového osvetlenia už mnoho desiatok rokov. Nástenné svetlá, lampy a lampičky sú praktickým prvkom interiérového dizajnu. Dokonale plní rolu doplnkového, orientačného alebo dekoratívneho osvetlenia. Interiérové nástenné svetlá využívame v miestnostiach ako sú chodby, obývacie izby alebo spálne. V našej ponuke nájdete celý rad svietidiel jedinečných vlastností, nezameniteľného štýlu a silného charakteru. Špecialitou môžu byť nástenné svetlá retro alebo vintage štýlu, ktoré ponúkame v najväčšej produktovej ponuke na trhu. Vyberte u nás najlepšie nástenné svetlá do vášho projektu

12 položiek celkom
Kovová lampa Fermaluce Metal Idra
od 87,71 € bez DPH
od 105,25 €
Kód: APM183VN-L
Kovová lampa Fermaluce Metal Globe
od 31,61 € bez DPH
od 37,93 €
+ ďalšie
Kód: APM1CR-L1
Kovové nástenné svietidlo Spostaluce Metal
od 26,27 € bez DPH
od 31,52 €
Kód: APM1FC2LVN3RN03
Porcelánová lampa Fermaluce Color
od 24,15 € bez DPH
od 28,98 €
Kód: APP1BI
Kovové nástenné svietidlo Spostaluce Metal s úchytom pre tienidlo Kód: APM1FC2LVNPPN3RN03
Kovová lampa Fermaluce Metal - s úchytom pre tienidlo
od 18,22 € bez DPH
od 21,86 €
Kód: APM1VNPPNTF
Drevená lampa Fermaluce Wood Dash
od 74,15 € bez DPH
od 88,98 €
Kód: APL0110-L
Drevená lampa Fermaluce Wood S
od 29,41 € bez DPH
od 35,29 €
+ ďalšie
Kód: APL01FB10
Drevená lampa Fermaluce Wood M
od 32,88 € bez DPH
od 39,46 €
Kód: APL01FB16

Aké nástenné svetlá nájdete v ponuke?

Nástenné svetlá pre žiarovku, ktoré využijete na montáž na stenu či strop. Ďalej nástenné lampy s ramenom, ktoré sú navrhnuté a vyrobené Made in Italy. Kvalita a dizajn sú pri všetkých svietidlách na mimoriadnej úrovni. V sortimente nechýbajú ani nástenné lampičky s pohyblivým, polohovateľným alebo otočným kĺbom. Trubicové nástenné svetlá sú skvelou voľbou pre osvetlenie obrazov alebo zrkadiel av našom sortimente sú tiež zastúpené niekoľkými modelmi. Samozrejmosťou našej ponuky sú ako interiérové tak vonkajšie nástenné svetlá.

V akom štýle ponúkame nástenné svetlá?

V našej ponuke nájdete svietidlá mnohých štýlov. Vyberte svietidlá so silným charakterom:

Rovnako ponuka materiálov, z ktorých sú nástenné svetlá vyrobené je veľmi pestrá. Ide o prvotriednu selekciu prémiových materiálov pre dokonalý vzhľad. Veľmi obľúbené sú:

a ďalej lampy potiahnuté kožou. Obšitie komponentov lampy je tu úplne ručnou prácou v dokonalej kvalite a remeselnom spracovaní. Vintage alebo retro štýl osvetlenia nemôže mať v tomto podaní dokonalejšiu podobu.

Aké ďalšie charakteristické vlastnosti môžu nástenné svetlá mať?

Je to otočný, flexibilný alebo ohybný kĺb, vďaka ktorému sa nástenné svetlá plne prispôsobia vašim potrebám. Veľmi obľúbené sú nástenné svetlá s vypínačom, ktoré prinášajú veľkú univerzálnosť použitia. To isté platí pre nástenné svetlá alebo lampy do zásuvky.

Na aký druh osvetlenia sa nástenné svetlá hodia?

Nástenné svetlá sú vhodné pre orientačné, dekoračné, bodové a nepriame osvetlenie. Výber vhodného svietidla do vybraného priestoru záleží na mnohých faktoroch. Možno však všeobecne povedať, že nástenné svetlá sú vhodné pre:

  • osvetlenie chodby ako doplnkové nástenné svetlá
  • osvetlenie schodiska ako doplnkové nástenné svetlá
  • osvetlenie obrazov zavesených na stene
  • na dekoratívne osvetlenie v obývacej izbe, napríklad na čítací kútik, vo forme nástennej lampy na čítanie
  • osvetlenie spálne, vo forme nástennej lampy k posteli

Ďalej môžu mať aj široké využitie v komerčných prevádzkach ako sú bary, reštaurácie, kaviarne a ďalšie. Cieľom nástenného osvetlenia je pozdvihnúť celkový dizajn a úžitkový komfort priestorov, v ktorých sú umiestnené.

Je možné pripojiť nástenné svetlá do Smart Home?

Áno, je to možné. So ZigBee spínačmi a stmievačmi osvetlenia 230V. S ich pomocou je možné svietidlá ovládať cez kompatibilné aplikácie Smart Home. Samozrejmosťou je napríklad stmievanie nástenného osvetlenia alebo tvorba scén a efektov.

Akú chromatickosť pre nástenné svetlá zvoliť?

Nástenné svetlá je možné zakúpiť v niekoľkých farbách svetla. Viac sa o farbe svetla dočítate v našom článku „Teplota farby svetla pri LED svietidlách (teplota chromatickosti)“.

  • teplá biela (2700-3000K) - Táto farba svetla zodpovedá klasickej žiarovke. Farba svetla je žltkastá a hodí sa do interiérov domácností a kľudových zón.
  • denná biela (4000-4500K) - Neutrálna žltobiela farba sa vyznačuje príjemnou ostrosťou. Je vhodná do interiérov domácností, ale aj kancelárskych priestorov, kuchýň, kúpeľní, chodieb.
  • studená biela (6000-6500K) - Do obytných interiérov túto farbu svetla príliš neodporúčame. Ide o modrobiely odtieň, ktorý sa využíva skôr na vonkajšie osvetlenie.