Ohybné lampy na stenu

Ohybné lampy na stenu sú obľúbenou súčasťou interiérového alebo vonkajšieho osvetlenia už mnoho desiatok rokov. Ohybné lampy na stenu sú praktickým prvkom interiérového dizajnu. Dokonale plní rolu doplnkového, orientačného alebo dekoratívneho osvetlenia. Interiérové ohybné lampy na stenu využívame predovšetkým v miestnostiach ako sú obývacie izby alebo spálne. Oproti tomu vonkajšie ohybné lampy na stenu sú vhodné na osvetlenie fasády a orientačné osvetlenie chodníka, alebo prístupové cesty. V našej ponuke nájdete ohybné lampy na stenu jedinečných vlastností, nezameniteľného štýlu a silného charakteru. Špecialitou môžu byť ohybné lampy na stenu retro alebo vintage štýlu, ktoré ponúkame v najväčšej produktovej ponuke na trhu. Vyberte u nás najlepšie nástenné osvetlenie do vášho projektu.

19 položiek celkom
Kovová nástenná lampička s kĺbom Spostaluce Metal E27
od 34,15 € bez DPH
od 40,98 €
Kód: APM2FC2LVNTBR3RN03
Porcelánová nástenná lampička s kĺbom Fermaluce Classic E27 - s úchytom pre tienidlo
+ ďalšie
Kód: APP2BITBS1CRPBBTF
Kovová nástenná lampička s kĺbom Fermaluce Metal Globe E27 Kód: APM2CRTBS1CR-L1
Drevená nástenná lampička s kĺbom Fermaluce Wood 90° E27
+ ďalšie
Kód: APL201FB10TBS1CR
Nástenné bodové svetlo Fermaluce FILÉ systém s kĺbom
od 58,90 € bez DPH
od 70,68 €
+ ďalšie
Kód: RLCAT33SPOT
Bodová lampička GU1d0 Mini s kĺbom
od 36,78 € bez DPH
od 44,14 €
Kód: APM2GUBRVN-L
Nástenná lampa s husím krkom E27 Flex Metal Drop 30cm
od 44,75 € bez DPH
od 53,70 €
Kód: APMFLVN30VNRM04-L
Nástenná lampa s husím krkom E27 Flex Metal Globe 30cm
od 51,78 € bez DPH
od 62,14 €
Kód: APMFLVBO30VBORM19-L
Ohybná lampička kovová GU1d0 Flex 30cm so žiarovkou GU10 2700K Kód: APMFLGUVBO30VBORZ04-L
APMSWFLGUVBO30VBORZ04 L 01 Kód: APMSWFLGUVBO30VBORZ04-L
Nástenná lampička s husím krkom a vypínačom Spostaluce Flex 30 Kód: APMFC2LFLGUVN30VNRM04EUNRM04-L

V akých štýloch ohybné lampy na stenu ponúkame?

V našej ponuke nájdete ohybné lampy na stenu mnohých štýlov. Vyberte svietidlá so silným charakterom:

Rovnako ponuka materiálov, z ktorých sú ohybné lampy na stenu vyrobené je veľmi pestrá. Ide o prvotriednu selekciu prémiových materiálov pre dokonalý vzhľad. Veľmi obľúbené sú:


a ďalej ohybné lampy na stenu potiahnuté kožou. Obšitie komponentov lampičky je tu úplne ručnou prácou v dokonalej kvalite a remeselnom spracovaní. Vintage alebo retro štýl osvetlenia nemôže mať v tomto podaní dokonalejšiu podobu.

Aké sú ďalšie charakteristické vlastnosti pre ohybné lampy na stenu?

Je to otočný, flexibilný alebo ohybný kĺb, vďaka ktorému sa ohybné lampičky plne prispôsobia vašim potrebám. Veľmi obľúbené sú ohybné lampy na stenu s vypínačom, ktoré prinášajú veľkú univerzálnosť použitia. To isté platí pre nástenné svietidlá alebo lampičky do zásuvky.

Na aký druh osvetlenia sa ohybné lampy na stenu hodia?

Ohybné lampy na stenu sú vhodné pre orientačné, dekoračné, nepriame a bodové osvetlenie. Výber vhodného svietidla do vybraného priestoru záleží na mnohých faktoroch. Možno však všeobecne povedať, že ohybné lampy na stenu sú vhodné pre:

Ďalej môžu mať aj široké využitie v komerčných prevádzkach ako sú bary, reštaurácie, kaviarne a ďalšie. Cieľom nástenného osvetlenia je pozdvihnúť celkový dizajn a úžitkový komfort priestorov, v ktorých sú umiestnené.

Je možné pripojiť ohybné lampy na stenu do Smart Home?

Áno, je to možné. So ZigBee spínačmi a stmievačmi osvetlenia 230V. S ich pomocou je možné svietidlá ovládať cez kompatibilné aplikácie Smart Home. Samozrejmosťou je napríklad stmievanie nástenného osvetlenia alebo tvorba scén a efektov.

Akú chromatickosť pre nástenné lampy zvoliť?

Nástenné lampy je možné zakúpiť v niekoľkých farbách svetla. Viac sa o farbe svetla dočítate v našom článku „Teplota farby svetla pri LED svietidlách (teplota chromatickosti)“.

teplá biela (2700-3000K) - Táto farba svetla zodpovedá klasickej žiarovke. Farba svetla je žltkastá a hodí sa do interiérov domácností a kľudových zón.
denná biela (4000-4500K) - Neutrálna žltobiela farba sa vyznačuje príjemnou ostrosťou. Je vhodná do interiérov domácností, ale aj kancelárskych priestorov, kuchýň, kúpeľní, chodieb.
studená biela (6000-6500K) - Do obytných interiérov túto farbu svetla príliš neodporúčame. Ide o modrobiely odtieň, ktorý sa využíva skôr na vonkajšie osvetlenie.

Aké príslušenstvo je možné zakúpiť pre ohybné lampy na stenu?

Pre ohybné lampy na stenu na stenu ponúkame možnosť zámeny nástennej rozety alebo ďalších komponentov lampy. Predovšetkým však pre ohybné lampy na stenu využijete žiarovky E14 alebo E27, ktoré vynikajú dizajnom, tvarmi a širokou ponukou veľkostí.

Jedinečnosť ohybnéj lampy na stenu

Ohybné lampy na stenu sú hravé, technicky unikátne a nadčasové. Hodí ako do interiérov v retro štýle, tak aj do moderných bytov. Môžu to byť práve ohybné lampy na stenu, ktoré prinesú vášmu interiéru punc originality a luxusu. Nebojte sa experimentovať a uvidíte, že naše ohybné lampy na stenu si nájdu originálne miesto aj vašom interiéri.