Vonkajšie závesné svietidlá

Vonkajšie lustre sú obľúbenou súčasťou osvetlenia exteriéru a vonkajších priestorov už mnoho desiatok rokov. Či už sa jedná o stropné svetlá, lustre, alebo vonkajšie závesné lampy vždy sa jedná perfektné svietidlá v jedinečnom dizajne so zvýšenou ochranou krytia proti vode, dažďu a ďalším poveternostným vplyvom. Vonkajšie lustre bezpečne odolajú celoročnej prevádzke. Preto sú vhodné na osvetlenie záhrady, altánku, pergoly, alebo terasy. V našej ponuke nájdete celý rad vonkajších stropných svietidiel jedinečných vlastností, nezameniteľného štýlu a silného charakteru. Špecialitou nášho sortimentu môžu byť vonkajšie lustre systému osvetlenia EIVA IP65. Toto dizajnové vonkajšie osvetlenie je patentovaným produktom. Rovnako nositeľom radu certifikácií a ocenení za kvalitu spracovania. Naše vonkajšie závesné svetlá sú vo väčšine prípadov vyrobené Made in Italy a to od prvotného návrhu vzhľadu po koncovú produkciu a zostavenie. Vyberte si zo širokej ponuky produktov závesné vonkajšie svietidlá, ktoré odolajú vetru, dažďu, snehu, mrazu a ďalším poveternostným vplyvom.

13 položiek celkom
Vonkajší luster E27 EIVA ELEGANT s tienidlom Harbour - IP65
+ ďalšie
Kód: PDENE50SM01PAM11VBL
Vonkajší luster E27 EIVA ELEGANT s tienidlom Ellepì - IP65
od 100,17 € bez DPH
od 120,20 €
Kód: PDENEEL0250SM04DDNER
Vonkajšie svetlo do zásuvky EIVA SNAKE PASTEL IP65
od 46,44 € bez DPH
od 55,73 €
Kód: PSEPAMUSN06
Vonkajšie svetlo do zásuvky EIVA SNAKE ELEGANT IP65
od 47,29 € bez DPH
od 56,75 €
Kód: PSEEL01BISM01
Vonkajšia objímka na žiarovku do zásuvky EIVA SNAKE IP65
+ ďalšie
Kód: PSENESM04

Čo znamená krytie IP pre vonkajšie lustre?

Nároky na vonkajšie závesné svetlá sú v mnohých smeroch vyššie ako pri svietidlách do interiéru. IP krytie pre vonkajšie lustre udáva odolnosť proti vniknutiu prachu a vody do svietidla. Podrobne jednotlivé triedy krytia vysvetľujeme v článku "Čo udáva parameter IP krytia". Všeobecne je možné pre nástenné vonkajšie svietidlá odporučiť triedu krytia IP65 a vyššiu.

Aké ďalšie charakteristické vlastnosti môžu vonkajšie závesné svietidlá mať?

Medzi žiadané funkcie vonkajšieho osvetlenia patrí možnosť úpravy jasu. Stmievateľné vonkajšie lustre svetla dokážu nastaviteľnou intenzitou osvetlenia presne vystihnúť náladu a požiadavky na svetelný komfort.

Na aký druh osvetlenia sa vonkajšie lustre hodia?

Vonkajšie lustre dodajú charizmatickú atmosféru najmä ako svietidlá pre:

  • Osvetlenie terasy
  • Osvetlenie pergoly
  • Osvetlenie balkóna
  • Osvetlenie altánku

Svoje miesto však nájdu aj pri mimoriadnych oslavách a udalostiach na osvetlenie záhrady.

Akú chromatickosť pre vonkajšie lustre zvoliť?

Stropné vonkajšie lustre je možné zakúpiť v niekoľkých farbách svetla. Viac sa o farbe svetla dočítate v našom článku "Teplota farby svetla pri LED svietidlách (teplota chromatickosti)".

  • teplá biela (2700-3000K) - Táto farba svetla zodpovedá klasickej žiarovke. Farba svetla je žltkastá a hodí sa do pokojových zón.
  • denná biela (4000-4500K) - Neutrálna žltobiela farba sa vyznačuje príjemnou ostrosťou. Pre vonkajšie osvetlenie je taktiež vhodná. Využili by sme ju napríklad na osvetlenie príjazdovej alebo prístupovej cesty.
  • studená biela (6000-6500K) - Ide o modrobiely odtieň. Veľmi často sa využíva na vonkajšie reflektory, pouličné osvetlenie.