Keramické svietidlá

Keramické svietidlá sú obľúbenou súčasťou interiérového osvetlenia už mnoho desiatok rokov. Stropné svetlá a závesné lampy vyrobené z ílovej zmesi prinášajú do interiéru nezameniteľný štýl a charakter. Íl je ušľachtilý materiál, ktorý pri výrobe vyžaduje dlhé a pomalé spracovanie formou vypaľovania. Proces výroby keramického svietidla je kompletne ručnou prácou, ktorá vzniká v toskánskych remeselných dielňach na juhu Talianska. Komponenty keramických závesných svietidiel vynikajú mimoriadne kvalitným spracovaním a materiálmi, ktoré prešli dôkladnou selekciou. Keramické svietidlá ponúkajú dokonalú eleganciu v rozmanitých povrchových úpravách. Rovnako ponuka farieb a kombinácií materiálov je veľmi pestrá. V ponuke nájdete keramické svietidlá v matných aj lesklých pastelových farbách.

#ShowMore#

Aké keramické svietidlá nájdete v našej ponuke?

Svietidlá vyrobené z ílovej zmesi ďalej rozdeľujeme podľa zvoleného materiálu a povrchovej úpravy na:

  • vidiecke svietidlá
  • svietidlá na chalupu

Všetky keramické svietidlá z našej ponuky sú vyrobené s maximálnym dôrazom na kvalitu spracovania. Sú dielom Talianskych majstrov svetla, preto je ich dizajn pôsobivý a jedinečný.

Na aký druh osvetlenia sa keramické svietidlá hodia?

Keramické svietidlá sú skvelou voľbou pre hlavné alebo dekoratívne osvetlenie. Výber vhodného svietidla do vybraného priestoru záleží na mnohých faktoroch. Možno však všeobecne povedať, že keramické svietidlá sú vhodné pre:

  • osvetlenie chodby
  • osvetlenie schodiska
  • osvetlenie kuchyne
  • osvetlenie jedálenského stola
  • osvetlenie obývacej izby

Ďalej môžu mať aj široké využitie v komerčných prevádzkach ako sú bary, reštaurácie, kaviarne a ďalšie. Účelom keramických svietidiel je tiež pozdvihnúť celkový dizajn a úžitkový komfort priestorov, v ktorých sú umiestnené.

Zaujíma vás ako zapojiť luster na lanku?

Keramické svietidlá na lanku rovnako ako mnoho ďalších závesných svietidiel umožňujú úpravu polohy zvesenia lustra. Úprava polohy zvesenia lustra sa vykonáva v stropnej rozete. Na rovnakom mieste pripájame aj keramické svietidlá k elektrickému káblu.

10 položiek celkom
Keramický luster E27 Materia Industriale
od 92,37 € bez DPH
od 110,84 €
Kód: PDMRAERM43EKPSBIAN
Keramické závesné svietidlo E27 Campana XL
od 162,12 € bez DPH
od 194,54 €
Kód: PDMVBOCABIRM09
Keramický luster E27 Materia Piatto
od 70,76 € bez DPH
od 84,91 €
Kód: PDMRAERM43EKPCBIAN
Luster pavúk Spider Color so šiestimi objímkami E27
od 283,39 € bez DPH
od 340,07 €
Kód: SPC136RM04