Retro svietidlá

Retro svietidlá sú obľúbeným prvkom interiérového osvetlenia. Ich prepracovaný dizajn v retro štýle je dnes čoraz obľúbenejší. Súčasní dizajnéri sa inšpirovali v histórii a prinášajú na trh unikátne produkty dokonalých tvarov, dizajnu z ušľachtilých materiálov. Výsledkom sú retro svietidlá, ktoré sa hodia na dekoratívne osvetlenie v interiéri alebo vonkajších priestoroch. svietidlá retro štýlu vhodné na osadenie žiarovky. Tá dotvára jedinečný vzhľad. Rozviňte svoju fantáziu a vyskúšajte naše retro závesné svietidlá  jedinečného vzhľadu.

#ShowMore#

Ako vybrať závesné retro svietidlá?

Retro svietidlá na zavesenie spadajú do kategórie stropného osvetlenia. Je teda možné využiť ich retro dizajn pre rovnaké potreby ako bežné stropné svietidlá. Dizajn retro svietidiel zaujme široké publikum. Samozrejmosťou je aj kvalitné továrenské spracovanie a použitie materiálu ako kov, porcelán alebo keramika.

Pre aký druh osvetlenia sa stropné retro svietidlá hodia?

Retro svietidlá sú vhodné na účely hlavného alebo dekoratívneho osvetlenia. Výber vhodného svietidla do vybraného priestoru záleží na mnohých faktoroch. Možno však všeobecne povedať, že stropné závesné svietidlá retro vzhľadu sú vhodné pre hlavné alebo dekoratívne osvetlenie ako:

  • retro svietidlá do obývačky
  • retro svietidlá do spálne
  • retro svietidlá do kuchyne

Ďalej môžu mať aj široké využitie v komerčných prevádzkach ako sú bary, reštaurácie, kaviarne a ďalšie. Cieľom stropného retro osvetlenia je pozdvihnúť celkový dizajn a úžitkový komfort priestorov, v ktorých sú umiestnené.

Aké sú technické parametre pre retro závesné svetlá?

Svietidlá retro vzhľadu sa pripájajú pomocou stropnej krytky k elektrickému vývodu. Pre väčšiu flexibilitu zapojenia prípadne využite retro svietidlá do zásuvky. V našej ponuke nájdete ako retro svietidlá interiérové ​​tak vonkajšie so zvýšenou triedou krytia IP. Vonkajšie retro svietidlá odolajú všetkým bežným poveternostným podmienkam.

Na aký účel sa retro závesné svetlá najlepšie hodia?

Retro svietidlá na žiarovky s textilným káblom využijete predovšetkým ako stropné osvetlenie. Môžu plniť rolu hlavného alebo dekoračného osvetlenia. Z našej ponuky si vyberie každý. Modelov, tvarov a spracovaní pre retro svietidlá na žiarovku s káblom v rôznom dizajne ponúkame niekoľko. Vintage svietidlá na žiarovku s káblom majú unikátny vzhľad, ktorý skvele utvára celkovú atmosféru a svetelnú pohodu v interiéri.

Aké sú použité materiály a farby pre stropné retro svietidlá?

Stropné retro svetlá ponúkame v mnohých prevedeniach. Samozrejmosťou sú kovové, porcelánové alebo keramické stropné svietidlá. Povrchová úprava môže byť buď lesklá, matná alebo napríklad aj vo forme kartáčovaného kovu. Ponuka farebných prevedení retro svietidla s káblom a rozetou je taktiež pestrá. Od klasickej čiernej, bielej po pastelové farby alebo farby kovu ako meď, mosadz alebo titán.

Aké príslušenstvo je možné zakúpiť?

Pre stropné svietidlá retro štýlu ponúkame žiarovky E14 alebo E27 rozmanitých veľkostí, dizajnu, tvaru a funkcií. Stačí si iba vybrať. Pokiaľ chcete vybrané svietidlá ďalej vylepšiť ponúkame celý rad komponentov na výrobu osvetlenia, z ktorého si určite vyberiete.

Jedinečnosť ktorú prinášajú retro svietidlá

Stropné retro svietidlá na zavesenie sú produkciou talianskych majstrov svetla. Kvalita kolekcie retro osvetlenia je mimoriadna. Materiály pri zostavovaní svietidla prešli dôkladnou selekciou. Nájdite našim jedinečným svietidlám priestor aj vo vašom projekte.

29 položiek celkom
Retro objímka na žiarovku s káblom a rozetou Metal E27
od 34,46 € bez DPH
od 41,35 €
Kód: PDMGOKBRERM65SERM1
Objímka na žiarovku s káblom a rozetou Metal Chic E27
od 28,86 € bez DPH
od 34,63 €
+ ďalšie
Kód: PDMGOERM65SERM1
Objímka na žiarovku s káblom a rozetou Metal Elegant E27 Kód: PDMVNRC04SERM4GO
Keramický luster E27 Materia Industriale
od 90,11 € bez DPH
od 108,13 €
Kód: PDMRAERM43EKPSBIAN
Keramické závesné svietidlo E27 Campana XL
od 158,08 € bez DPH
od 189,70 €
Kód: PDMVBOCABIRM09
Keramický luster E27 Materia Piatto
od 69,02 € bez DPH
od 82,82 €
Kód: PDMRAERM43EKPCBIAN
Industriálny luster E27 Swing so smaltovaným tienidlom
od 45,63 € bez DPH
od 54,76 €
Kód: PDMGORC04PAM13VNO
Závesné žiarovky 2x E27 Metal
od 47,04 € bez DPH
od 56,45 €
Kód: SPM2VBORM11
Závesné žiarovky 3x E27 Metal
od 66,53 € bez DPH
od 79,84 €
Kód: SPM3VNRM20
Luster pavúk Spider Metal s piatimi objímkami E27
od 136,20 € bez DPH
od 163,44 €
Kód: SPMDCS01VN5RN03TERP
Luster pavúk Spider Color so šiestimi objímkami E27
od 276,37 € bez DPH
od 331,64 €
Kód: SPC136RM04
Luster pavúk Spider Metal so šiestimi objímkami E27
od 161 € bez DPH
od 193,20 €
Kód: SPMDCS01VN6RN03TERP
Luster pavúk Spider Metal so siedmimi objímkami E27
od 185,47 € bez DPH
od 222,56 €
Kód: SPMDCS01VN7RN03TERP