5 položiek celkom
Retro nástenná lampa s ramenom Fermaluce Metal E27
od 36,24 € bez DPH
od 43,49 €
Kód: PDMVNEXGORC04
Vintage nástenná lampa s ramenom Fermaluce Leather E27
od 63,38 € bez DPH
od 76,06 €
Kód: PDLP03EXGO
Vintage lampa Fermaluce Leather
od 51,56 € bez DPH
od 61,87 €
Kód: APLP03
Vintage lampa Fermaluce Globo
od 27,03 € bez DPH
od 32,44 €
+ ďalšie
Kód: KPL27PCRDE-L
Vintage lampa Fermaluce Dash
54,99 € bez DPH
65,99 €
+ ďalšie
Kód: KPL27PGODE-L

Nástenné svietidlá vintage štýlu sú obľúbeným prvkom interiérového osvetlenia. Ich prepracovaný dizajn v vintage štýle je dnes stále obľúbenejší. Súčasní dizajnéri sa inšpirovali v histórii a prinášajú na trh unikátne produkty dokonalých tvarov, dizajnu z ušľachtilých materiálov. Výsledkom sú vintage svietidlá alebo vintage lampy, ktoré sa hodia na dekoratívne osvetlenie v interiéri alebo vonkajších priestoroch.

#ShowMore#

Na aký účel sa vintage svietidlá na stenu najlepšie hodia?

Vintage lampy na stenu spadajú do kategórie nástenného osvetlenia. Je teda možné využiť ich vintage dizajn pre rovnaké potreby ako bežné nástenné lampy. Vzhľad vintage lampy zaujme široké publikum. Samozrejmosťou je aj kvalitné továrenské spracovanie a použitie materiálu ako kov, koža alebo drevo. Vintage lampy sú jednoducho skvelé.

Aké sú použité materiály a farby pre vintage lampy nástenné?

Vintage lampy na stenu ponúkajú rozmanitú povrchovú úpravu. Lampa môže byť lesklá, matná alebo napríklad aj vo forme kartáčovaného kovu. Ponuka farebných prevedení je taktiež pestrá. Od klasickej čiernej, bielej po pastelové farby alebo farby kovu ako meď, mosadz a titán.

Pre aký druh osvetlenia sa nástenné vintage lampy hodia?

Nástenné vintage svietidlá a lampičky vintage štýlu sú vhodné pre orientačné, dekoračné, bodové a nepriame osvetlenie. Výber vhodného svietidla do vybraného priestoru záleží na mnohých faktoroch. Možno však všeobecne povedať, že nástenné svietidlá vintage vzhľadu sú vhodné pre:

  • osvetlenie chodby ako doplnkové nástenné svietidlá
  • osvetlenie schodiska ako doplnkové nástenné svietidlá
  • osvetlenie obrazov zavesených na stene
    na dekoratívne osvetlenie v obývacej izbe, napríklad na čítací kútik, vo forme nástennej lampy na čítanie
  • osvetlenie spálne, vo forme nástennej lampy k posteli

Ďalej môžu mať aj široké využitie v komerčných prevádzkach ako sú bary, reštaurácie, kaviarne a ďalšie. Cieľom nástenného vintage osvetlenia je pozdvihnúť celkový dizajn a úžitkový komfort priestorov, v ktorých sú umiestnené.

Aké sú technické parametre pre nástenné vintage lampy?

Lampy vintage dizajnu môžu byť opatrené vypínačom alebo je možné ich namontovať priamo na stenu a zapojiť na predpripravený elektrický vývod. V našej ponuke nájdete ako nástenné lampy interiérové ​​tak vonkajšie so zvýšenou triedou krytia IP. Vonkajšie nástenné vintage lampy odolajú všetkým poveternostným podmienkam.

Aké príslušenstvo je možné zakúpiť pre vintage nástenné lampy?

Pre niektoré typ nástennej vintage lampy je možné zakúpiť tienidlá. Samozrejmosťou, ktorá utvára charakter každej konkrétnej nástennej vintage lampy je vhodná LED žiarovka typu filament. Až s ňou vyzerá lampa skutočne skvele.