RGBWW LED pásik 24V Lux Miners-PS | 35W | 96LED | CRI90+
Kód: RGBWW2496-35 RGBWW2496-35-5M Zvoľte variantPodrobný popis
RGBWW LED pásik 24V s produktovým označením Lux Miners-PS (Premium series) RGBWW2496-35 a príkonom 35 W/m je určený pre aplikácie vyžadujúce plynulú zmenu farebného svetla v celom RGB spektre alebo reguláciu chromatičnosti (teploty bielej farby) svetla CCT. Pri nastavení vyváženého pomeru kanálov CCT dosahuje osvetlenie vysokú kvalitu svetla a vernosť podania farieb s indexom CRI 90+. Technológia RGBWW (RED + CCT) využíva päť skupín LED diód (červené, zelené, modré + teplé biele a studené biele), pričom každá je riadená samostatne pomocou päťkanálového ovládania. Táto kombinácia umožňuje vytvárať nielen statické farebné scény, plynulé prechody a dynamické RGB efekty, ale aj generovať plnohodnotné biele svetlo v širokom rozsahu 2200-6500 K.
RGB+CCT LED pásik 24V s triedou krytia IP20 je vhodný pre inštaláciu do LED profilovej lišty a univerzálnej interiérovej aplikácie vrátane malosériovej výroby svietidiel. Premium séria LED pásikov renomovaného výrobcu Lux Miners ponúka špičkovú účinnosť (lm/W) a výrazne sýte farby so stabilným farebným podaním bez kolísania jasu či odtieňa, spĺňajúce najnovšie technické štandardy. Vyniká tiež robustnou konštrukciou s vysokým podielom medi v plošnom spoji (3 oz) pre optimálnu vodivosť a tepelný manažment. Premyslený technický dizajn zaisťuje vynikajúcu deliteľnosť jednotlivých segmentov pásiku. Použitie značkových komponentov predurčuje tieto výrobky pre aplikácie, kde je dôležitá maximálna spoľahlivosť a výkon.
Dôležité predajné informácie
- Metrážový tovar - súčasťou dodávky je metráž pásky vo zvolenej dĺžke (1-4 m v celku) bez napájaných napájacích káblov. Ak požadujete napájanie prívodného kábla využite súvisiacu #tablink#sluzby#službu spájkovania##.
- Originálne balenie - zahŕňa elektrostatický obal, plastový kotúč s návinom LED pásika v dĺžke 5 m s napájanými vodičmi (AWG22 15 cm).
Ako správne používať 24V RGB+CCT LED pásik RGBWW2496-35 a aké technické aspekty je vhodné poznať?
- Počet 5in1 RGBWW LED diód - 96 LED/m - každý jednotlivý LED čip v puzdre obsahuje ako červenú (RED), zelenú (GREEN), modrú (BLUE), teplú bielu (WARM WHITE), tak studenú bielu (COLD WHITE) LED diódučo umožňuje plynulú zmenu farebného tónu svetla aj funkčné osvetlenie čisto bielym svetlom v rámci jedného svetelného bodu.
- Riadenie RGBWW kanálov - pre päť-kanálové ovládanie využite kompatibilné #tablink#stmivace#ovládače a stmievače##.
- Celkový príkon pásky - 35 W/m - je rozdelený do piatich kanálov:
- RGB (3-kanály) - 4,8 W/m tvorí červená (RED), 4,8 W/m zelená (GREEN), 4,8 W/m modrá (BLUE). Využíva režim 1+1+1 = 3 (4,8 W + 4,8 W + 4,8 W = 14,4 W).
- CCT (2-kanály) - 10,9 W/m teplá biela (WARM WHITE) a 10,9 W/m studená biela (COLD WHITE).Odporúčané CCT použitie 1+1 = 2 (10,9 W + 10,9 W = 21,8 W) – tento spôsob prevádzky umožňuje plné využitie pásky v aplikáciách, kde sú oba CCT kanály (teplá a studená biela) riadené samostatne.Upozornenie – pri použití s väčšinou bežných RGB+CCT PWM stmievačov dochádza k prevádzke v režime 1+1 = 1 (10,9 W + 10,9 W = 10,9 W) viď. schéma nižšie.

Svetelné parametre, ktoré stoja za pozornosť
- CRI90+ Index pri 4000 K - zaručuje vynikajúcu vernosť farieb, vysoký kontrast a prirodzený vzhľad osvetlených objektov i predmetov. Štandard CRI 90+ je ideálny pre profesionálne interiérové aplikácie, kde je kľúčová maximálna vizuálna presnosť, autenticita farieb a celková vizuálna kvalita osvetleného priestoru.
- ≈ 80Lm/1W účinnosť pri 4000K - všeobecne je považovaná svietivosť 80-100Lm/1W za priemernú. Vzhľadom na technológiu RGBWW 5in1 je však na vrchole svojej kategórie.
- RGB + CCT (Correlated Color Temperature) spektrum farieb so svetelným výkonom WW - 2200 K (808 lm/m | CRI 95+) - CW - 6500 K (1013 lm/m | CRI 95+)
- RED s vlnovou dĺžkou ≈ 620 nm a svetelným tokom ≈ 139 lm/m
- GREEN s vlnovou dĺžkou ≈ 525 nm a svetelným tokom ≈ 379 lm/m
- BLUE s vlnovou dĺžkou ≈ 466 nm a svetelným tokom ≈ 86 lm/m
Aké ďalšie technické vlastnosti by vám nemali uniknúť?
Technické informácie sú nevyhnutným zdrojom údajov o produkte, ktoré umožňujú jeho správne pochopenie a efektívne použitie. Vďaka nim je možné výrobok používať v súlade s jeho špecifikáciami a dosiahnuť optimálne výsledky osvetlenia.
- IP20 trieda krytia - je vhodná pre použitie v interiéri s odporúčanou prevádzkovou teplotou: -15 °C až max. 60 °C.
- DC 24 V prevádzkové napätie - je bezpečné napätie pre domáce aj komerčné aplikácie. Pre spoľahlivé napájanie odporúčame kompatibilné #tablink#zdroje#napájacie zdroje##.
- ≈ 6,3 cm deliteľnosť jednotlivých modulov - krátenie pásky je možné iba na vyznačených miestach pomocou technických nožníc.
- 12 mm šírka pásky - môže predstavovať obmedzenie pri inštalácii, najmä tam, kde je nutné umiestniť pásik do užších priestorov alebo veľmi tenkých LED profilových líšt. Pre správnu montáž je vhodné voliť také komponenty, ktoré túto šírku podporujú a poskytujú dostatočný montážny priestor.
24V RGBWW LED pásik RGBWW2496-35 je technicky vyspelý produkt, preto prinášame aj rozšírené technické informácie
Uvedené informácie sú určené pre skúsených užívateľov, svetelné techniky a montážnych profesionálov.Tieto špecifikácie umožňujú odborníkom vyhodnotiť kompatibilitu, efektivitu a vhodnosť produktu pre konkrétne aplikácie.
- 5in1 SMD5050 (Surface-Mounted Device) technológia - využíva jedno puzdro, v ktorom je integrovaných päť LED čipov – červený (R), zelený (G), modrý (B), teplý biely (WW), a studený biely (CW). Táto konštrukcia zároveň umožňuje homogénne vyžarovanie pri štandardnom vyžarovacom uhle 120 °.
- 3 oz/ft² medená vrstva PCB (Printed Circuit Boards) - zosilnená medená vrstva dosky plošného spoja zaisťuje vynikajúcu vodivosť a optimálny tepelný manažment, ktorý zlepšuje celkovú životnosť produktu.
- 3M VHB 5915 samolepiaca páska - vysoko výkonná samolepiaca páska, ktorá ponúka mimoriadnu priľnavosť, pružnosť a schopnosť tlmiť vibrácie. Vďaka svojej konštrukcii odoláva UV žiareniu, vlhkosti aj extrémnym teplotám, čo z nej robí spoľahlivý prvok pre dlhodobé a náročné inštalácie.
- EPREL (European Product Database for Energy Labelling) registrácia - výrobok je zaregistrovaný v Európskej databáze svetelných zdrojov.
Často kladené otázky:

- Neviete ako zapojiť LED pásik? Poradíme vám.
- Zistite dopodrobna čo udáva index CRI alebo Ra?
- Aká teplota svetla pri LED svietidlách (CCT teplota chromatickosti) je vhodná pre váš projekt osvetlenia?
- Čo udáva parameter krytia IP? Zistíte v našom článku.
Rady a typy na montáž
Inštalácia RGBWW LED pásky RGBWW2496-35 je vhodná pre profesionálov a technikov s potrebným vybavením.Pri montáži je nutné zabrániť poškodeniu pásky spôsobenému nadmerným ohýbaním, krútením alebo neodborným spájkovaním. Spájkovanie napájacích vodičov či predlžovanie pásky neodporúčame vykonávať bez predchádzajúcich skúseností.
RGB+CCT LED páska 24V RGBWW2496-35 je na svojej spodnej strane vybavená špeciálnou obojstrannou lepenkou 3M VHB 5915. Táto samolepiaca páska slúži na montáž na zvolený podklad (dôrazne odporúčame využiť LED profilové lišty z dôvodu chladenia a ochrany LED pásky). Ten musí byť hladký a odmastený. Na montáž môžete využiť aj širokú ponuku #tablink#montaz#montážneho príslušenstva a káblov##.
#kalkulacka#
Odporúčania pred prvým zapojením
RGB+CCT ľadkový pásik RGBWW2496-35 sa vyznačuje vysokou technickou kvalitou a minimálnym výskytom výrobných chýb. Napriek tomu odporúčame pred montážou vykonať krátky funkčný test. Test by nemal presiahnuť 45 sekúnd a pásik by mal byť úplne odmotaný z kotúča, aby bolo zaistené dostatočné chladenie.Počas testu overte, či všetky LED diódy svietia rovnomerne, neblikajú a nevykazujú žiadne anomálie.V prípade zistenia výrobnej vady ihneď zahájte reklamačný proces. Po inštalácii už nie je možné spoľahlivo určiť, či je závada spôsobená výrobnou chybou alebo neodbornou montážou.
#text_banner#
Technický výkres
Dodatočné parametre
| Kategória: | forward-rgbww-led-pasiky |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | Zvoľte variant |
| značka: | LUX MINERS - Official Distributor |
| napájacie napätie: | 24V DC |
| IP krytie: | IP20 - interiérový (bez krytia) |
| svetelný tok: | ≥ 1500 lm |
| farebná teplota: | extra teplá biela 1400 - 2500 K, studená biela 5600 - 6500 K |
| farebná teplota CCT pásikov od: | 2200 K |
| farebná teplota CCT pásikov do: | 6500 K |
| vysoké CRI (Index podania farieb): | CRI ≥ 90 |
| počet LED/m: | ≤ 120 LED/1bm |
| šírka LED pásiku: | 12 mm |
| typ LED čipov: | SMD 5050 |
| návin LED pásikov v balení: | 5 m |
| stmievateľné LED pásiky: | ano |
| využitelnosť v prostredí: | vnútorná (interiér) |
| typ LED pásiku: | RGBWW |
| príkon LED pásiku: | 21 - 30 W |
| príkon: | 35 W/m |
| príkon a kanál: | RGB 14,4W, biela 21W |
| počet LED na meter: | 96 |
| uhol svitu: | 120° |
| životnosť: | až 50 000 h |
| maximálna dĺžka zapojenia: | 10 m |
| deliteľnosť: | 62,5 mm |
| farebná teplota: | 2200 K - 6500 K |
| svetelný tok (pi zapnutí všetkých farieb): | 595 lm/1m (R 139 lm/1m | G 379 lm/1m | B 86 lm/1m |
| svetelný tok (pri zapnutí oboch CCT farieb): | 1805 lm/1m (808 lm/1m teplá bílá, 1013 m/m studená bílá) |
| samolepiaca páska: | 3M RED VHB |
| pracovná teplota: | -25 až +60°C |
video
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
