Modrý LED pásik 12V Lux Miners-ES | 4,8W | 60LED
Kód: SC1260E-48-BLUE SC1260E-48-BLUE-5M Zvoľte variantPodrobný popis
Modrý LED pásik 12V s produktovým označením Lux Miners-ES (Effective series) SC1260E a príkonom 4,8 W/m je určený pre osvetlenie s pevne definovanou modrou farbou svetla, ktorá je definovaná jeho spektrálnou charakteristikou. Technológia jednej nemennej farby SC (Single Colour – DIM) zaisťuje vysokú svetelnú účinnosť a stabilné podanie modrého svetla s vlnovou dĺžkou ≈ 460 nm.
12V modrý LED pásik s triedou krytia IP20 je vhodný pre inštaláciu do LED profilovej lišty a univerzálnej interiérovej aplikácie vrátane malosériovej výroby svietidiel.Pri jeho vývoji a následnej výrobe bol kladený dôraz na dosiahnutie sýtej modrej farby bez kolísania odtieňa či intenzity počas prevádzky a kvalitného mechanického prevedenia. Za kvalitou výrobku stojí renomovaný výrobca Lux Miners.
Dôležité predajné informácie
- Metrážový tovar - súčasťou dodávky je metráž pásky vo zvolenej dĺžke (1-4 m v celku) bez napájaných napájacích káblov. Ak požadujete napájanie prívodného kábla využite súvisiacu #tablink#sluzby#službu spájkovania##.
- Originálne balenie - zahŕňa elektrostatický obal, plastový kotúč s návinom LED pásika v dĺžke 5 m s napájanými vodičmi (AWG22 15 cm).
Aké ďalšie technické vlastnosti by vám nemali uniknúť?
Technické informácie sú nevyhnutným zdrojom údajov o produkte, ktoré umožňujú jeho správne pochopenie a efektívne použitie. Vďaka nim je možné výrobok používať v súlade s jeho špecifikáciami a dosiahnuť optimálne výsledky osvetlenia.
- IP20 trieda krytia - je vhodná pre použitie v interiéri s odporúčanou prevádzkovou teplotou: -15 °C až max. 60 °C.
- DC 12 V prevádzkové napätie - je bezpečné napätie pre domáce aj komerčné aplikácie. Pre spoľahlivé napájanie odporúčame kompatibilné #tablink#zdroje#napájacie zdroje##.
- 4,8 W/m príkon - hodnota menšia ako 10 W/m je pri bežnej svetelnej účinnosti (lm/1W) všeobecne považovaná za vhodnú pre dekoratívne alebo orientačné osvetlenie, kde nie sú kladené vysoké nároky na intenzitu svetelného toku. Skutočná vhodnosť a odporúčanie však vždy závisí od konkrétnej aplikácie.
- 60 LED/m počet LED diód na 1 bežný meter - pri tejto hustote osadenia LED diód av závislosti od hĺbky a typu použitej LED profilovej lišty je možné dosiahnuť iba čiastočné rozptýlenie svetla. Aj pri použití difúzora zostávajú jednotlivé body svetelných čipov väčšinou viditeľné.
- ≈ 5 cm deliteľnosť jednotlivých modulov - krátenie pásky je možné iba na vyznačených miestach pomocou technických nožníc.
- 8 mm šírka pásky - umožňuje inštaláciu aj v priestorovo obmedzených miestach.
12V modrý LED pásik SC1260E je technicky vyspelý produkt, preto prinášame aj rozšírené technické informácie
Uvedené informácie sú určené pre skúsených užívateľov, svetelné techniky a montážnych profesionálov.Tieto špecifikácie umožňujú odborníkom vyhodnotiť kompatibilitu, efektivitu a vhodnosť produktu pre konkrétne aplikácie.
- SMD2835 (Surface-Mounted Device) technológia - LED diódy sú osadené na hliníkovej podložke, ktorá zaisťuje efektívny pasívny odvod tepla. Tento konštrukčný prvok predlžuje životnosť diód, stabilizuje ich výkon a umožňuje dosahovať vysokú svietivosť a účinnosť (lm/W) pri vyžarovacom uhle 120°.
- Stmievanie a úprava jasu - všetky nízkonapäťové pásky podporujú možnosť stmievania. Odporúčame využiť kompatibilné #tablink#stmivace#ovládače a stmievače##.
- 2 oz/ft² medená vrstva PCB (Printed Circuit Boards) - doska plošného spoja obsahuje medenú vrstvu s hrúbkou 2 oz, ktorá zaisťuje optimálnu vodivosť a efektívny odvod tepla, čím prispieva k dlhej životnosti produktu.
- 3M 300LSE samolepiaca páska - ponúka mimoriadne silnú počiatočnú i dlhodobú priľnavosť, tenký profil a stabilitu v širokom rozsahu teplôt.
Často kladené otázky:

- Neviete ako zapojiť LED pásik? Poradíme vám.
- Čo udáva parameter krytia IP? Zistíte v našom článku.
Rady a typy na montáž
Inštalácia modrého LED pásika SC1260E je vhodná profesionálmi a technikmi s potrebným vybavením.Pri montáži je nutné zabrániť poškodeniu pásky spôsobenému nadmerným ohýbaním, krútením alebo neodborným spájkovaním. Spájkovanie napájacích vodičov či predlžovanie pásky neodporúčame vykonávať bez predchádzajúcich skúseností.
Modrá LED páska 12V SC1260E je na svojej spodnej strane vybavená špeciálnou obojstrannou lepenkou 3M 300LSE. Táto samolepiaca páska slúži na montáž na zvolený podklad (dôrazne odporúčame využiť LED profilové lišty z dôvodu chladenia a ochrany LED pásky). Ten musí byť hladký a odmastený. Na montáž môžete využiť aj širokú ponuku #tablink#montaz#montážneho príslušenstva a káblov##.
#kalkulacka#
Odporúčania pred prvým zapojením
Modrý ledkový pásik SC1260E sa vyznačuje vysokou technickou kvalitou a minimálnym výskytom výrobných chýb. Napriek tomu odporúčame pred montážou vykonať krátky funkčný test. Test by nemal presiahnuť 45 sekúnd a pásik by mal byť úplne odmotaný z kotúča, aby bolo zaistené dostatočné chladenie.Počas testu overte, či všetky LED diódy svietia rovnomerne, neblikajú a nevykazujú žiadne anomálie.V prípade zistenia výrobnej vady ihneď zahájte reklamačný proces. Po inštalácii už nie je možné spoľahlivo určiť, či je závada spôsobená výrobnou chybou alebo neodbornou montážou.
#text_banner#
Technický výkres
Dodatočné parametre
| Kategória: | forward-farebne-led-pasiky |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | Zvoľte variant |
| značka: | LUX MINERS - Official Distributor |
| napájacie napätie: | 12V DC |
| IP krytie: | IP20 - interiérový (bez krytia) |
| svetelný tok: | < 500 lm |
| farba farebného LED pásiku: | modrá |
| vysoké CRI (Index podania farieb): | CRI ≥ 80 |
| počet LED/m: | ≤ 120 LED/1bm |
| šírka LED pásiku: | 8 mm |
| typ LED čipov: | SMD 2835 |
| návin LED pásikov v balení: | 5 m |
| stmievateľné LED pásiky: | ano |
| využitelnosť v prostredí: | vnútorná (interiér) |
| typ LED pásiku: | farebný |
| príkon LED pásiku: | < 10 W |
| príkon: | 4,8 W/m |
| počet LED na meter: | 60 |
| uhol svitu: | 120° |
| životnosť: | až 50 000 h |
| maximálna dĺžka zapojenia: | 5 m |
| deliteľnosť: | 25 mm |
| vlnová dĺžka: | 454,2 nm |
| svetelný tok: | 72 lm/1m |
| samolepiaca páska: | 3M 300 LSE |
| pracovná teplota: | -15 až +60°C |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
