Zápustný LED profil do sadrokartónu KLUŚ LARKO-50
Kód: A00756A_1 A00756A_2 A00756A_3 Zvoľte variantPodrobný popis
Zápustný LED profil na zabudovanie do zvoleného materiálu LARKO-50 je určený pre malosériovú výrobu a profesionálnu realizáciu osvetlenia v drevovláknitých materiáloch alebo plochách zo sadrokartónu. Konštrukcia profilu z vysoko kvalitnej hliníkovej zliatiny je optimalizovaná pre paralelnú inštaláciu až štyroch LED pásikov, čím umožňuje dosiahnutie mimoriadne vysokého svetelného výkonu a rovnomerného rozloženia svetelného toku. Vďaka svojej hĺbke je ideálny pre znížené SDK stropy s dvojitým záklopom alebo miesta, kde sa dá profil umiestniť do podhľadu mimo hliníkový raster. Zápustný ALU LED profil umožňuje realizáciu osvetlenia s viditeľným estetickým rámčekom pre zakrytie montážnej drážky. Vďaka precíznemu technickému spracovaniu v kombinácii s celosvetovo uznávanou produktovou kvalitou značky KLUŚ zaručuje špičkové svetelné vlastnosti, vysokú účinnosť a dlhú životnosť osvetľovacieho systému.
Dôležité predajné informácie
Predmetom objednania a dodania tovaru je iba zápustný LED profil LARKO-50 vo vybranej dĺžke a povrchovej úprave / farbe. ALU profil sám o sebe netvorí plnohodnotné svietidlo.Odporúčame dokúpiť aj #tablink#difuzory#Difúzory## | #tablink#zaslepky#Záslepky## | #tablink#montaz#Montážne komponenty##, ktoré zaistia perfektnú funkčnosť a vzhľad vášho osvetlenia.
- Povrchová úprava / farba: Strieborná - (anodizovaná - eloxovaná)
- Dĺžka/rozmer: 1000 mm (± 1%) |2005 mm (± 1%) |3010 mm (± 1%)
Potrebujete profil upraviť na presný rozmer? Využite službu #tablink#sluzby#skrátenie LED profilových líšt na mieru podľa zadaných rozmerov##. Máte vlastnú predstavu o ideálnom svietidle?Využite našu ponuku #tablink#sluzby#zákazková výroba svietidiel z LED profilových líšt a príslušenstva##.Zostavíme osvetlenie presne podľa vašich požiadaviek, s profesionálnym spracovaním a precíznym výsledkom.
#text_banner#
Aké odporúčané spôsoby využitia ponúka zápustný profil pre LED pásiky LARKO-50?
Ak hľadáte spôsob ako vyrobiť kompaktné zapustené osvetlenie LED pásiky vo zvolenom materiáli, hliníkový profil LARKO-50 je ideálnou voľbou. Ponúka profesionálom aj technicky zdatným používateľom flexibilitu pri návrhu a konštrukcii svietidiel s možnosťou:
- Zapustenie do vopred pripravenej drážky vo zvolenom materiáli - profil pevne usadíte do pripraveného otvoru vo zvolenom materiáli (obvykle drevovláknité dosky alebo sadrokartón) pomocou montážnych lepidiel alebo príslušenstva. Jemný okrajový rámček slúži na estetické zakrytie montážnej škáry, čím vznikne čistý a elegantný prechod bez vyčnievajúcich hrán. Profil je možné zabudovať aj dodatočne, teda aj do už dokončených alebo existujúcich plôch a materiálov.
Aké dôležité technické vlastnosti ponúka zápustný profil na LED pásiky LARKO-50?
Zápustný ALU LED profil na zabudovanie do zvoleného materiálu LARKO-50 je vyrobený z vysoko kvalitnej hliníkovej zliatiny, ktorá poskytuje vysokú pevnosť, efektívny odvod tepla a mechanickú odolnosť. Kompaktný, modulárny dizajn umožňuje flexibilné a inovatívne riešenie individuálnych inštalácií osvetlenia LED pásky v sadrokartóne alebo drevovláknitých doskách. Nižšie uvádzame jej kľúčové technické vlastnosti:
- Produktový dizajn s jemným okrajovým rámčekom na estetické zakrytie montážneho otvoru a dilatačných škár medzi lištou a priľahlým materiálom.
- Možnosť osadenia koľajnice ZM príslušenstvom rozširuje funkčnosť osvetleného systému:
- Spojky - zaisťujú pevné a presné prepojenie, stabilitu konštrukcie a uľahčujú montáž dlhších svetelných systémov.
- Závesné systémy / úchytky / pružiny - umožňujú variabilné spôsoby uchytenia a rozširujú možnosti inštalácie.
- Kompletné svietidlo zostavené z originálnych komponentov a príslušenstva dosahuje stupeň krytia IP20.
- Na dosiahnutie vodeodolného prevedenia IP65 je nutné zvoliť vhodný LED pásik a počas inštalácie správne utesniť difúzor v určených montážnych miestach pomocou transparentného silikónu. Ten sa aplikuje po stranách dna profilu a na krídelká difúzora. Odporúča sa naniesť také množstvo silikónu, aby bol jemne vytlačený pozdĺž hrán difúzora. Prebytočný silikón treba odstrániť a nechať riadne zaschnúť.
- Rozsiahla ponuka prémiového montážneho príslušenstva pre špičkovú kvalitu, spoľahlivosť, dlhú životnosť a mimoriadne svetelné parametre svietidiel.
- Dostupnosť EULUMDAT na výpočet umelého osvetlenia.
Pre aké LED pásiky je hliníkový zápustný profil LARKO-50 vhodný?
Správny výber svetelného zdroja z kategórie LED pásiky vrátane dodržania konštrukčných odporúčaní sú zásadné aspekty pre kvalitu a dlhú životnosť osvetlenia. Pre produkt LARKO-50 platí nasledujúce odporúčanie:
- Pre montážny priestor 42,4 mm v profile LARKO-50 odporúčame inštalovať 4x LED pásku o šírke max. 10mm | Pre súvislú svetelnú líniu bez viditeľného bodovania diód LED pásky odporúčame >96 LED/1 bežný meter (tento parameter ovplyvňuje výber kompatibilného difúzora).
- Pre efektívne chladenie vybraného svietiaceho pásika odporúčame neprekračovať celkový príkon svietidla: 60W / 1 bežný meter (táto hodnota sa môže líšiť v závislosti na podmienkach použitia hliníkového profilu LARKO-50).
- Vhodné a kompatibilné produkty z našej ponuky nájdete na záložke #tablink#led-pasky#odporúčané LED pásiky##.
Aké sú základné pokyny pre montáž zápustného LED profilu LARKO-50?
Inštalácia zápustného LED profilu LARKO-50 vyžaduje odborné skúsenosti a vhodné montážne či dielenské vybavenie. Vzhľadom na nutnosť vytvorenia montážnej drážky vo zvolenom materiáli, je tento produkt určený predovšetkým pre profesionálov a odborné montážne firmy. Priložené #tablink#videa#montážne video## predstavuje odporúčaný pracovný postup pre montáž. Prinášame tiež niekoľko všeobecných aj špecifických odporúčaní:
- LED profil do SDK LARKO-50 svojou hĺbkou zasahuje do rastra (konštrukcie) stropu. Navrhujme niekoľko spôsobov inštalácie, z ktorých môžete zvoliť svoje ideálne riešenie:
- Dvojité zaklopenie stropu - 2x SDK dosky hĺbky 12,5 mm na sebe.
- LED profilom LARKO-50 sa môžete úplne vyhnúť rastru (konštrukcii) stropu pokiaľ to projekt stavby a požiadavky na rozmiestnenie osvetlenia dovolí.
- Odporúčaný počet montážnych pružín KMA (pri montáži medzi sadrokartónové alebo MDF dosky):
- 1m | 6ks
- 2m | 10ks
- 3m | 14ks
- Záslepky sa nasadzujú na lištu z boku. Vybraný difúzor sa do profilu vtlačí a vtlačí z čelnej strany.
- Kompletný sortiment príslušenstva nájdete na záložkách v #souv#súvisiacom tovare##.
Technický výkres
Dodatočné parametre
| Kategória: | LED profilové lišty |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | Zvoľte variant |
| značka: | KLUŚ - Official Distributor |
| typ profilu / lišty: | profil na 2 a více LED pásků |
| tvar rezu profilu / lišty: | obdĺžnikový |
| umiestnenie: | na strop, na stenu |
| typ montáže: | zápustná |
| podkladový materiál pre montáž: | sadrokartón, drevo, obklad, murivo / betón |
| účel osvetlenia: | hlavní |
| smer svietenia: | priame osvetlenie |
| šírka profilu: | 57 mm - 154 mm |
| špecifické funkcie: | k zabudovaniu |
| počet LED pásikov: | až 4 |
| dosiahnuteľné IP svietidla: | IP65 |
| spájanie profilov: | ZM - malý zámok |
| montážny systém: | ZM |
| špecifické umiestnenie: | kazetový strop |
| prostredie: | vnitřní (interiér), vonkajšie |
| dĺžka profilu: | 1 m, 2 m, 3 m |
| farba: | stříbrná |
| sku kód: | A00756A |
| výška: | 25 mm |
| šírka: | 66 mm |
| tolerancia dĺžky: | ±1% |
video
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
| Výrobná spoločnosť : | KLUŚ Sp. z o.o. |
|---|---|
| Adresa : | ul. Słoneczna 126 05-506 Kolonia Lesznowola, Polska |
| E-mail : | info@klusdesign.pl |
