Vstavaný LED profil do fasády alebo omietky KLUŚ FASKO
Kód: A04323N_1 A04323N_2 A04323N_3 Zvoľte variantPodrobný popis
Vstavaný LED profil na zabudovanie do fasády FASKO je určený pre malosériovú výrobu a profesionálnu realizáciu osvetlenia vo vodorovných či zvislých plochách vonkajšieho plášťa budov kde je prekrytý stierkou alebo omietkou. Konštrukcia profilu z vysoko kvalitnej hliníkovej zliatiny je optimalizovaná na paralelnú inštaláciu až dvoch LED pásikov, čím umožňuje dosiahnutie vysokého svetelného výkonu a rovnomerného rozloženia svetelného toku. LED profil do fasády umožňuje realizáciu čistých, bezrámčekových svetelných línií, vrátane polygonálnych tvarov podľa individuálnych architektonických požiadaviek. Precízne technické spracovanie v kombinácii s celosvetovo uznávanou produktovou kvalitou značky KLUŚ zaručuje špičkové svetelné vlastnosti, vysokú účinnosť a dlhú životnosť osvetľovacieho systému.
Dôležité predajné informácie
Predmetom objednania a dodania tovaru je iba vstavaný LED profil do fasády FASKO vo vybranej dĺžke a povrchovej úprave / farbe. ALU profil sám o sebe netvorí plnohodnotné svietidlo. Odporúčame dokúpiť aj #tablink#difuzory#Difúzory## | #tablink#zaslepky#Záslepky## | #tablink#montaz#Montážne komponenty##, ktoré zaistia perfektnú funkčnosť a vzhľad vášho osvetlenia.
- Povrchová úprava / farba: Strieborná - (neanodizovaná)
- Dĺžka / rozmer: 1000 mm (± 1%) | 2005 mm (± 1%) | 3010 mm (± 1%)
Potrebujete profil upraviť na presný rozmer? Využite službu #tablink#sluzby#skrátenie LED profilových líšt na mieru podľa zadaných rozmerov##. Máte vlastnú predstavu o ideálnom svietidle? Využite našu ponuku #tablink#sluzby#zákazková výroba svietidiel z LED profilových líšt a príslušenstva##. Zostavíme osvetlenie presne podľa vašich požiadaviek, s profesionálnym spracovaním a precíznym výsledkom.
#text_banner#
Aké odporúčané spôsoby využitia ponúka vstavaný profil pre LED pásik na zabudovanie do fasády FASKO?
Ak hľadáte spôsob ako vyrobiť minimalistické osvetlenie fasády LED pásky zabudované v omietke, hliníkový profil FASKO je ideálnou voľbou. Ponúka profesionálom aj technicky zdatným používateľom príležitosť navrhovať a konštruovať svietidlá s montážou do fasádneho plášťa budov s možnosťou:
- Vstavanie do fasády (omietky / zatepľovacieho systému) - umožňuje inštaláciu profilu do vonkajšieho fasádneho plášťa formou zabudovania do vopred pripravenej drážky vo fasádnych konštrukciách z materiálov, ako je murivo, YTONG alebo polystyrén (ETICS). Montáž prebieha z pohľadovej strany do pripraveného montážneho otvoru, obvykle pomocou montážnych lepidiel. Vďaka tomuto riešeniu je možné profil zabudovať ako pri realizácii nových fasád, tak aj dodatočne pri rekonštrukciách alebo úpravách existujúcich fasádnych systémov.
Aké dôležité technické vlastnosti ponúka vstavaný profil na LED pásik do fasády FASKO?
Vonkajší vstavaný ALU LED profil na zabudovanie do fasády FASKO je vyrobený z vysoko kvalitnej hliníkovej zliatiny, ktorá zaisťuje pevnosť, účinný odvod tepla a vysokú odolnosť. Kompaktný, modulárny dizajn umožňuje flexibilné a inovatívne riešenie individuálnych inštalácií osvetlenia LED pásky vo fasáde. Nižšie uvádzame jeho kľúčové technické vlastnosti:
- Produktový dizajn na dosiahnutie bezrámčekovej inštalácie po montáži prekrytia profilu stierkou či omietkou
- Možnosť inštalácie spojky pre profily ZM umožňuje pevné a presné spojenie, zaisťuje stabilitu konštrukcie a uľahčuje montáž dlhších svetelných systémov.
- Možnosť využitia systému KLUŚ CLICK - pri použití kompatibilnej montážnej vložky je možné LED pásky (série 8K) inštalovať jednoduchým zacvaknutím bez nutnosti lepenia. Tento systém umožňuje rýchlu montáž aj demontáž LED pásky, jednoduchý servis a čistú inštaláciu bez použitia nástrojov či lepidiel.
- Variabilita a kompatibilita s rôznymi typmi difúzorov svetla – voľba tvaru difúzora ovplyvňuje finálny dizajn a svetelný efekt svietidla.
- Kompletné svietidlo zostavené z originálnych komponentov a príslušenstva dosahuje stupeň krytia IP20.
- Na dosiahnutie vodeodolného prevedenia IP65 je nutné zvoliť vhodný LED pásik a počas inštalácie správne utesniť difúzor v určených montážnych miestach pomocou transparentného silikónu. Ten sa aplikuje po stranách dna profilu a na krídelká difúzora. Odporúča sa naniesť také množstvo silikónu, aby bol jemne vytlačený pozdĺž hrán difúzora. Prebytočný silikón treba odstrániť a nechať riadne zaschnúť.Iba dokonale hermeticky uzavreté svietidlo dokáže spoľahlivo zabrániť prenikaniu vlhkosti a jej následnému vyzrážaniu na vnútornej strane difúzora.
- Rozsiahla ponuka prémiového montážneho príslušenstva pre špičkovú kvalitu, spoľahlivosť, dlhú životnosť a mimoriadne svetelné parametre svietidiel.
- Dostupnosť EULUMDAT na výpočet umelého osvetlenia.
Pre aké LED pásky je hliníkový vstavaný profil na osvetlenie vonkajšieho plášťa budov FASKO vhodný?
Správny výber svetelného zdroja z kategórie LED pásiky vrátane dodržania konštrukčných odporúčaní sú zásadné aspekty pre kvalitu a dlhú životnosť osvetlenia. Pre produkt FASKO platí nasledujúce odporúčanie:
- Pre variabilný montážny priestor v profile FASKO odporúčame inštalovať 1x LED pásku so šírkou max. 14mm alebo 2x LED pásky so šírkou max. 14mm pri použití vložky 8K | Pre súvislú svetelnú líniu bez viditeľného bodovania diód LED pásky odporúčame >96 LED/1 bežný meter (tento parameter ovplyvňuje výber kompatibilného difúzora).
- Pre efektívne chladenie vybraného svietiaceho pásika odporúčame neprekračovať celkový príkon svietidla: 38W / 1 bežný meter (táto hodnota sa môže líšiť v závislosti na podmienkach použitia hliníkového profilu FASKO).
- Vhodné a kompatibilné produkty z našej ponuky nájdete na záložke #tablink#led-pasky#odporúčané LED pásiky##.
Aké sú základné pokyny pre montáž vstavaného LED profilu do fasády FASKO?
Inštalácia LED profilu na osvetlenie vonkajšieho plášťa budov FASKO vyžaduje odborné skúsenosti a vhodné montážne či dielenské vybavenie. Vzhľadom na nutnosť presnej integrácie profilu do fasádnej konštrukcie a vykonania nadväzujúcich dokončovacích prác, ako je prekrytie omietkou či stierkou, je tento produkt určený najmä pre profesionálov a odborné montážne firmy. Priložené #tablink#videa#montážne video## predstavuje odporúčaný pracovný postup pre montáž LED profilu do fasády. Prinášame tiež niekoľko všeobecných aj špecifických odporúčaní:
- Využite technický difúzor počas montáže profilu FASKO do vybraného povrchu. Počas stavebných prác účinne chráni osvetľovací priestor pred prachom a nečistotami. Po dokončení stavebných prác sa technický difúzor vyberie a nahradí finálnym osvetľovacím difúzorom.
- Na dosiahnutie stupňa krytia IP65 odporúčame použiť transparentný silikón určený pre vonkajšie aplikácie s UV odolnosťou.
- Záslepky sa nasadzujú na profil z boku. Vybraný difúzor sa do profilu vtlačí a vtlačí z čelnej strany.
- Kompletný sortiment príslušenstva nájdete na záložkách v #souv#súvisiacom tovare##.
Technický výkres
Dodatočné parametre
| Kategória: | LED profilové lišty |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | Zvoľte variant |
| značka: | KLUŚ - Official Distributor |
| typ profilu / lišty: | profil na 2 a více LED pásků |
| tvar rezu profilu / lišty: | obdĺžnikový |
| umiestnenie: | na stenu |
| typ montáže: | vstavaná |
| podkladový materiál pre montáž: | fasáda, murivo / betón |
| účel osvetlenia: | dekoratívne |
| smer svietenia: | priame osvetlenie |
| šírka profilu: | 57 mm - 154 mm |
| špecifické funkcie: | k zabudovaniu |
| počet LED pásikov: | až 2 |
| dosiahnuteľné IP svietidla: | IP65 |
| spájanie profilov: | ZM - malý zámok |
| prostredie: | vnitřní (interiér), vonkajšie |
| dĺžka profilu: | 1 m, 2 m, 3 m |
| farba: | stříbrná |
| sku kód: | A04323N |
| výška: | 22,2 mm |
| šírka: | 90,6 mm |
| tolerancia dĺžky: | ±1% |
video
video
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
| Výrobná spoločnosť : | KLUŚ Sp. z o.o. |
|---|---|
| Adresa : | ul. Słoneczna 126 05-506 Kolonia Lesznowola, Polska |
| E-mail : | info@klusdesign.pl |
