LED lišta KLUŚ OPK-4
Kód: A00370A_1 A00370A_2 A00370A_3 Zvoľte variantPodrobný popis
LED lišta KLUŚ OPK-4 je určená pre malosériovú výrobu a profesionálnu realizáciu osvetlenia LED pásikom s možnosťou prisadenej, závesnej alebo systémovej montáže do sadrokartónu. Minimalistický tvar lišty s hladkými stenami umožňuje tvorbu lineárnych i polygonálnych svietidiel s čistým architektonickým výrazom. Precízne technické spracovanie v kombinácii s celosvetovo uznávanou produktovou kvalitou značky KLUŚ zaručuje špičkové svetelné vlastnosti, vysokú účinnosť a dlhú životnosť osvetľovacieho systému.
Dôležité predajné informácie
Predmetom objednania a dodania tovaru je iba LED lišta OPK-4 vo vybranej dĺžke a povrchovej úprave/farbe. ALU lišta sama o sebe netvorí plnohodnotné svietidlo. Odporúčame dokúpiť aj #tablink#difuzory#Difúzory## | #tablink#zaslepky#Záslepky## | #tablink#montaz#Montážne komponenty##, ktoré zaistia perfektnú funkčnosť a vzhľad vášho osvetlenia.
- Povrchová úprava / farba: Strieborná - (anodizovaná - eloxovaná)
- Dĺžka / rozmer: 1000 mm (± 1%) | 2005 mm (± 1%) | 3010 mm (± 1%)
- Nezabudnite na doplnkový sortiment: pre správnu inštaláciu tejto montážnej koľajnice a osvetľovacej lišty je nevyhnutné objednať montážne klipy PK, ktoré zaisťujú pevné a bezpečné uchytenie systému.
- Odporúčaný počet montážnych klipov: pre 1 bežný meter - 2ks | pre 2 bežné metre - 4ks | pre 3 bežné metre - 6ks
Potrebujete lištu upraviť na presný rozmer? Využite službu #tablink#sluzby#skrátenie LED profilových líšt na mieru podľa zadaných rozmerov##. Máte vlastnú predstavu o ideálnom svietidle? Využite našu ponuku #tablink#sluzby#zákazková výroba svietidiel z LED profilových líšt a príslušenstva##. Zostavíme osvetlenie presne podľa vašich požiadaviek, s profesionálnym spracovaním a precíznym výsledkom.
#text_banner#
Aké odporúčané spôsoby využitia ponúka lišta pre LED pásik OPK-4?
Ak hľadáte spôsob ako vyrobiť minimalistické osvetlenie LED pásiky formou závesnej, prisadenej či systémovej montáže do SDK, hliníková lišta OPK-4 je ideálnou voľbou. Technicky zdatným používateľom a profesionálom možnosť navrhovať svietidlá pre smerové osvetlenie s možnosťou:
- Prisadenie k povrchu - lištu je možné inštalovať priamo na stropné alebo stenové plochy vo vodorovnom aj zvislom smere. Tento spôsob ponúka jednoduchú realizáciu bez zásahu do konštrukcie.
- Zavesenie a zvesenie zo stropu alebo steny - lištu je možné zavesiť pomocou oceľových laniek alebo nerezových prútov, a to ako horizontálne, tak vertikálne. Tento typ montáže je ideálny pre otvorené priestory
- Zabudovanie do sadrokartónu či muriva pomocou montážnej / vodiacej koľajnice - montáž systémového riešenia vyžaduje najprv presné a pevné osadenie montážnej (vodiacej) hliníkovej koľajnice do zvoleného podkladu. Vodiace ALU koľajnice slúžia ako inštalačný základ pre následné uchytenie osvetľovacej lišty OPK-4. Lišta OPK-4 sa do pripravenej koľajnice vkladá z čelnej strany a mechanicky fixuje pomocou systémových #tablink#nezapomente#spojovacích prvkov PK-4##.
Aké dôležité technické vlastnosti ponúka lišta na LED pásik OPK-4?
ALU LED lišta OPK-4 k je vyrobená z kvalitnej hliníkovej zliatiny a navrhnutá s dôrazom na funkčný a technicky premyslený dizajn. Poskytuje vysokú pevnosť, efektívny odvod tepla a vzhľadom na rozmery a prevedenie produktu. Nižšie uvádzame jej kľúčové technické vlastnosti:
- Možnosť individuálnej úpravy tvaru formou prehnutia ohnutia alebo prehnutia - všetko tejto službe sa dočítate v článku.
- Minimálny vnútorný polomer s difúzorom vo vnútri ohybu 300mm.
- Minimálny vonkajší polomer s difúzorom vne ohybu 300mm.
- Minimálny polomer v rovine svietenia 500mm.
- Možnosť inštalácie spojky pre lišty ZM - umožňuje pevné a presné spojenie, zaisťuje stabilitu konštrukcie a uľahčuje montáž dlhších svetelných systémov.
- Kompletné svietidlo zostavené z originálnych komponentov a príslušenstva dosahuje stupeň krytia IP20.
- Na dosiahnutie vodeodolného prevedenia IP67 je nutné zvoliť vhodný LED pásik a počas inštalácie správne utesniť difúzor v určených montážnych miestach pomocou transparentného silikónu. Ten sa aplikuje po stranách dna lišty a na krídelká difúzora. Odporúča sa naniesť také množstvo silikónu, aby bol jemne vytlačený pozdĺž hrán difúzora. Prebytočný silikón treba odstrániť a nechať riadne zaschnúť.
- Rozsiahla ponuka prémiového montážneho príslušenstva pre špičkovú kvalitu, spoľahlivosť, dlhú životnosť a mimoriadne svetelné parametre svietidiel.
- Dostupnosť EULUMDAT na výpočet umelého osvetlenia.
Pre aké LED pásiky je hliníková lišta OPK-4 vhodná?
Správny výber svetelného zdroja z kategórie LED pásiky vrátane dodržania konštrukčných odporúčaní sú zásadné aspekty pre kvalitu a dlhú životnosť osvetlenia. Pre produkt OPK-4 platia nasledujúce odporúčania:
- Pre montážny priestor 14mm v lište OPK-4 odporúčame inštalovať 1x LED pásku o šírke max. 12mm | Pre súvislú svetelnú líniu bez viditeľného bodovania diód LED pásky odporúčame >120 LED/1 bežný meter (tento parameter ovplyvňuje výber kompatibilného difúzora).
- Aby bolo chladenie vybraného svietiaceho pásika efektívne, odporúčame neprekračovať celkový príkon vyrábaného svietidla: 15W / 1 bežný meter (táto hodnota sa môže líšiť v závislosti na podmienkach použitia hliníkovej lišty OPK-4).
- Vhodné a kompatibilné produkty z našej ponuky nájdete na záložke #tablink#led-pasky#odporúčané LED pásiky##.
Aké sú základné pokyny pre montáž LED lišty OPK-4?
Výroba rohového osvetlenia pomocou LED lišty OPK-4 vyžaduje zodpovedajúce skúsenosti a montážne alebo dielenské vybavenie. Priložené #tablink#videa#montážne video## predstavuje odporúčaný pracovný postup pre montáž LED lišty do sadrokartónu. Dovoľujeme si pridať aj niekoľko všeobecných alebo špecifických montážnych podmetov:
- Záslepky sa nasadzujú na lištu z boku. Vybraný difúzor sa do profilu vtlačí a vtlačí z čelnej strany.
- Kompletný sortiment príslušenstva nájdete na záložkách v #souv#súvisiacom tovare##.
Technický výkres
Dodatočné parametre
| Kategória: | LED profilové lišty |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 5902280319788 |
| značka: | KLUŚ - Official Distributor |
| typ profilu / lišty: | lišta na 1 LED pásik |
| tvar rezu profilu / lišty: | obdĺžnikový |
| umiestnenie: | na strop, na stenu |
| typ montáže: | povrchová, vstavaná, zavesením |
| účel osvetlenia: | doplnkové, dekoratívne |
| smer svietenia: | priame osvetlenie |
| šírka profilu: | 0 - 27 mm |
| špecifické funkcie: | možnosť ohýbania, k zabudovaniu, vodotesný |
| počet LED pásikov: | 1 |
| dosiahnuteľné IP svietidla: | IP67 |
| spájanie profilov: | ZM - malý zámok |
| typ zavesenia profilu: | ZD - malý zámok |
| montážny systém: | ZM |
| prostredie: | vnitřní (interiér), vonkajšie |
| dĺžka profilu: | 1 m, 2 m, 3 m |
| farba: | stříbrná |
| sku kód: | A00370A |
| výška: | 13,5 mm |
| šírka: | 15,2 mm |
| tolerancia dĺžky: | ±1% |
video
video
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
| Výrobná spoločnosť : | KLUŚ Sp. z o.o. |
|---|---|
| Adresa : | ul. Słoneczna 126 05-506 Kolonia Lesznowola, Polska |
| E-mail : | info@klusdesign.pl |
